«ГІБРИД ТА ГЕРБІЦИД» - ЗАПОРУКА ВРОЖАЙНОСТІ ТА ЧИСТОТИ ВАШОГО ПОЛЯ17.11.2015

Україна – є одним з визнаних лідерів із виробництва соняшникової олії у світі. Але, попри це, ми маємо середню врожайність культури на рівні 2,0–2,2 т/га, що, звісно, не є предметом для гордощів. Такий результат свідчить, насамперед, про висів недостатньо якісним насінням, або необізнаність із нюансами технології вирощування чи її недотриманням, відсутністю відповідної кваліфікації персоналу…

То що ж можна зробити, щоб соняшниковий бізнес був дійсно прибутковим? Більшість аграріїв іде досить простим шляхом — зберігають збіжжя до періоду зростання цін. Проте, процес зберігання тягне за собою значні витрати, які, своєю чергою, зумовлюють збільшення собівартості продукції. Є досить простий спосіб компенсації витрат на вирощування - шляхом збільшення урожайності, що дозволить вийти на більші обсяги продажів насіння за стартовими цінами у сезон закупівель.

Тож акцентуємо увагу саме на якісних гібридах.

На сьогоднішній день на ринку України селекційний матеріал соняшника представлено в основному іноземними компаніями. Проте, за останні роки все більшої популярності набуває продукція вітчизняної селекції, яка представлена переважно Всеукраїнським науковим інститутом селекції «ВНІС».

Більшість гібридів "ВНІС" невимогливі до умов виробництва. Для них підходять традиційні технології, рекомендовані для відповідних регіонів. Але кожен гібрид соняшнику має свої особливості, що дає змогу сільгоспвиробнику підібрати найбільш оптимальний асортимент для отримання максимального прибутку.

Асортимент сортів та гібридів дозволяє підібрати насіння для будь-якого регіону України. Запроваджені системи гібридизації забезпечують отримання високоякісного посівного матеріалу.

Всеукраїнський науковий інститут селекції виводить на ринок нове покоління гібридів, які поєднують високий рівень урожайності, високу толерантність до хвороб, пластичність, стійкість до нових рас вовчка, є стійкими до гербіцидів, що містять трибенурон-метил та гербіцидів імідазолінової групи. І на сьогоднішній день інститут селекції «ВНІС» налічує достатню кількість гібридів і має досягнення у створені нових гібридів. Робота інституту спрямована на створення гібридів, які могли б гідно конкурувати з іноземними виробниками. Результатом цієї роботи є створення низки нових перспективних гібридів, таких як: Армагедон (толерантний до євролайтингу), Матадор (толерантний до гранстару), Дракон (толерантний до гранстару), Ауріс (толерантний до гранстару), Атілла (трьохлінійний гібрид).

Для боротьби з дводольними бур’янами в посівах соняшнику традиційно використовують ґрунтові гербіциди, ефективність яких різко знижується в засушливих умовах. Ґрунтові гербіциди не забезпечують необхідну чистоту посіву при високій кількості однорічних і наявності багаторічних бур’янів. Використання унікального комплексу «гербіцид-гібрид», дозволяє ефективно контролювати однорічні і багаторічні бур’яни в посівав соняшника не залежно від умов зволоження. На сьогоднішній день ВНІС пропонує гібриди, стійкі до гербіцидів, що містять трибенурон-метил, а саме:

Ауріс (105-108дн.) стійкий до гербіцидів, що містять трибенурон-метил (SU). Характеризується посухостійкістю та високою пластичністю до умов вирощування, потенціал врожайності – 52 ц/га.

Матадор (107-115дн.) стійкий до гербіцидів, що містять трибенурон-метил (SU). Високоврожайний гібрид з підвищеною стійкістю до хвороб і шкідників, потенціал врожайності – 49 ц/га.

Дракон (103-107дн.) стійкий до гербіцидів, що містять трибенурон-метил (SU). Високоврожайний гібрид з високою стійкістю до хвороб та стресових умов, потенціал врожайності – 47 ц/га.

Сонячний настрій (98-103дн.) стійкий до гербіцидів, що містять трибенурон-метил (SU), має високу посухостійкість, потенціал врожайності – 51 ц/га.

У зв’язку з нинішніми тенденціями вирощування соняшнику Всеукраїнський науковий інститут селекції веде постійну, кропітку селекційну роботу по створенню високоврожайних та адаптивних гібридів. На сьогоднішній день інститут селекції «ВНІС» налічує достатню кількість гібридів перевірених досвідченими аграріями, а також має досягнення у створені нових.

Детальну інформацію про гібриди та їх характеристики ви можете прочитати на сайті компанії.

Важливо! Все насіння гібридів соняшнику, селекції інституту, фасується в фірмові мішки з номерними етикетками. Будь-яке інше фасування свідчить про фальсифікацію насіння.