Гібрид кукурудзи ВН 63 - синонім високої врожайності

Щороку українські фермери стикаються з черговим вибором найбільш маржинальної культури для вирощування. Адже від цього залежить успішність господарства на подальший рік. Обачливий господар заздалегідь враховує такі фактори як:  можливість збуту вирощуваної культури, затрати на вирощування, ґрунтово-кліматичні умови, можливі погодні стреси та інші фактори, що впливатимуть на рентабельність. Також не останнім фактором успішного завершення виробничого циклу є реалізація готової продукції за вигідною ціною, що не завжди вдається через її мінливість. Розумне зменшення собівартості вирощуваної рослинницької продукції стає як ніколи важливим.

Суттєву частку витрат формує вартість посівного матеріалу, яка складає, в залежності від гібриду, 5 - 20%.  Левову частку ринку посівного матеріалу в Україні заполонили міжнародні компанії, світові бренди. Саме за бренд, а не за насіння як правило переплачують більшість господарств закуповуючи посівний матеріал. І тільки найкмітливіші, аналізують врожайність та продуктивність гібридів від різних виробників, обираючи кращий за доступну ціну. Таким чином у весняний період, акумулюють додаткові кошти, які можна інвестувати в добрива та засоби захисту.

То яка ж культура забезпечить фінансову стабільність господарства та як обрати оптимальний гібрид для свого господарства?

Не безпідставно «царицею полів» обрано кукурудзу. Ця культура не підведе: вона добре зберігається, її завжди можна продати, і головне – розрахувати інвестиції у її вирощування таким чином, щоб отримати прибуток навіть на невисокому агрофоні. Хоча з цього моменту і починається мистецтво агронома і мистецтво керівника господарства, які повинні підібрати гібриди та технологію таким чином, щоб не просто отримати високий врожай, а ще й на ньому заробити.

block-img

При виборі посівного матеріалу варто звернути увагу на гібриди кукурудзи селекції вітчизняних науковців, і головна причина це поєднання помірної ціни насіння та висока продуктивність гібридів.

Хотілося б привести успішний досвід вирощування гібриду кукурудзи ВН 63, оригінатором якого є Всеукраїнський науковий  інститут селекції. Гібрид внесено до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні  у 2015 році, та вже за 3 роки вирощування у товарних посівах  зайняв топове місце по запитам при закупівлі посівного матеріалу. 

ВН 63 – це середньоранній простий гібрид кукурудзи з ФАО 280 для зернового та силосного напрямків використання. При створені цього гібриду батьківськими формами стали стабільні з високою комбінаційною здатністю лінії, які забезпечували високі показники урожайності в різних ґрунтово-кліматичних зонах вирощування. ВН-63 щороку показує високу та стабільну врожайність, рослини мають  потужне стебло , високу стійкість до полягання, підвищену толерантність до посушливих умов, що забезпечує його стабільність. Результати випробування та вирощування в товарних посівах підтверджують, що цей гібрид придатний для посіву в усіх зонах при різних технологіях (класична, мінімальна, нульова), добре реагує на високі дози добрив. Свідченням цього є збільшення посівних площ  гібриду ВН 63, та отримання високих показників врожайності в різних областях України. Для прикладу, в порівнянні з 2016 р., у 2017 році посівні площі зросли на 20%, а у 2018 ще на 30% .

block-img

Середня врожайність гібриду по Україні за роки вирощування становить 9,8 т/га, а ціна його вдвічі привабливіша ніж гібридів з аналогічними показниками іноземного виробництва. Вологість зерна на момент збирання врожаю знаходиться в межах 14 -18 %. За сприятливих умов вирощування, забезпечення необхідних норм живлення гібрид ВН 63 може забезпечити врожайність на рівні 15 т/га.

Станом на сьогодні, вже є перші дані по отриманій врожайності гібриду кукурудзи ВН 63 у товарних посівах в 2018 році. Для прикладу: Одеська область, Тарутинський район отримано 7,9 т/га, Вінницька область, Гайсинський район – 11 т/га, Дніпропетровська область, Магдалинівський район -7 т/га, Чернігівська область., Прилуцький район – 9 т/га, Полтавська область, Лубенський р-н, с. Литвяки – 10,2 т/га.

За несприятливих, посушливих умов 2017 року гібрид ВН 63 впевнено показував достойні результати: Черкаська обл., Золотоніський р-н., с. Гладківщина – 6,86 т/га та с. Нова Дмитрівка – 10 т/га; Чернігівська обл., Борзнянський р-н., - 10,2 т/га; Вінницька обл. Крижопільський р-н - 11,2 т/га; Полтавська обл., Миргородський р-н. – 7 т/га.

Також варто відзначити що більшість фермерів дізналися про гібрид не завдяки гучній рекламній компанії, а від своїх знайомих, котрі були задоволені вибором посівного матеріалу.

Всеукраїнський науковий інститут селекції лідер серед вітчизняних виробників якісного посівного матеріалу та створенні конкурентних високопродуктивних гібридів та сортів ключових сільськогосподарських культур. В наукових здобутках компанії більше 50 винаходів по технології селекційного процесу, які стосуються методів створення вихідного матеріалу, батьківських компонентів, отримання гібридного насіння гетерозисних культур, в тому числі кукурудзи, соняшнику та ріпаку.

block-img

На сьогодні Всеукраїнський науковий інститут селекції вже зареєстрував 11 власних гібридів кукурудзи для різних регіонів вирощування. Це знанні та улюблені ранньостиглі гібриди Амарок, Гран 220 (ФАО до 230) з потенціалом урожайності понад 10 т/га.  «Золота середина» гібриди кукурудзи: Гран 310, Гран 5, ВН 63, Гран 6 (ФАО 250 – 300) з урожайністю до 13-14 т/га. Та пізньостиглі гібриди кукурудзи ВН 6763, Тесла, Гран 1, Амарок 290, Амарок 300 (ФАО в межах  320 – 370) з потенціалом врожайності понад 15 т/га.

Вдосконалення гібридів кукурудзи Всеукраїнського наукового інституту селекції ведеться за наступними ознаками:

  • Урожайність та швидкість віддачі вологи. Особлива увага надається створенню гібридів, що поєднують в собі показники високої урожайності та властивість швидко знижувати вологість зерна при достиганні.
  • Стабільність урожаю. Попередні випробування в різних ґрунтово-кліматичних умовах та на різних фонах живлення дають можливість виділити найбільш стабільні та екологічно пластичні гібриди для впровадження у масове виробництво Це дає можливість гарантовано отримувати стабільний прибуток товаровиробнику.
  • Стійкістю до основних хвороб та стресів. Гібриди кукурудзи селекції ВНІС мають генетичну стійкість до поширених в Україні хвороб кукурудзи, а саме: гельмінтоспоріозу, фузаріозу, пухирчастої сажки та ін.
  • Витривалість до посухи. Науковці ВНІС,  при створенні гібридів, особливу увагу звертають на відповідність гібридів кліматичним змінам. На сьогоднішній день випробування проводяться  в різних екологічних точках, що дозволяє оцінити реакцію нових гібридів від негативного впливу високих температур та екстремальних умов посухи.

Підсумовуючи все вище сказане, необхідно зазначити, що вирощування кукурудзи, на сьогоднішній день, є економічно доцільним, адже саме у кукурудзи, майже вдвічі вища урожайність порівняно з іншими зерновими, стабільно привабливі ціни та високий попит.

Сьогодні Україна є постійним та надійним постачальником кукурудзи на світовому ринку і займає третє місце, а це - 15 %, серед країн експортерів.

Довготривала та плідна робота селекціонерів Всеукраїнського Наукового Інституту Селекції (ВНІС) дозволяє українському аграрію отримувати стабільні прибутки, зменшуючи витрати на насіння гібридів кукурудзи від дійсно українського якісного виробника.

Зверніть увагу! Все насіння гібридів кукурудзи та соняшнику селекції ВНІС фасується в фірмові мішки, що виготовлені з унікального крафт-паперу, особливістю якого є вертикальні рельєфні смуги по всій довжині мішка. До кожного мішка кріпиться номерна етикетка державного зразка, що об’єднана з інформаційною етикеткою, та забезпечена додатковою системою захисту – голограмою з логотипом компанії ВНІС. Будь-яке інше фасування свідчить про фальсифікацію насіння. Для замовлення насіння виробництва Всеукраїнського наукового інституту селекції звертайтесь до наших представництв та офіційних дистриб’юторів, докладніше в закладці контакти.