Зокрема, агроном Всеукраїнського національного інституту селекції (ВНІС) Юрій Нагорний при виборі гібридів рекомендує максимально прискіпливо враховувати їхню придатність до тієї технології вирощування, що доцільна в конкретному господарстві та регіоні, адже саме тип гібрида зрештою її й визначатиме.
Наприклад, інтенсивний тип вимагає хорошого агрофону й достатнього рівня зволоження. В іншому ж випадку необхідні серйозні фінансові витрати на добрива та підживлення. Інтенсивні гібриди є примхливішими, але всі капіталовкладення компенсуються підвищеними врожаями. На них частіше нині роблять ставку виробники з тих регіонів, де є достатній рівень вологи та менша ймовірність втрат у вирощуванні.
Натомість екстенсивний тип зазвичай найбільше застосовують аграрії в посушливих регіонах півдня України. Ці гібриди посухостійкі, тому не потребують багато добрив і загалом витрати на їхнє вирощування менші. Вони дають, хоч і меншу, аніж у першому варіанті, але стабільнішу і більш прогнозовану врожайність із року в рік.
При виборі гібридів соняшнику фахівець радить ураховувати як місце вирощування, особливості ґрунтів та історії полів господарства, так і кліматичні особливості регіону. Також мають значення:
- стан поля;
- поширеність у регіоні хвороб та шкідників;
- тип найпоширеніших бур’янів;
- кількість сонячних днів на рік;
- середня багаторічна кількість опадів за вегетаційний період.
Зазначимо, що українська компанія «ВНІС» має як інтенсивні, так і екстенсивні гібриди, серед яких можна легко підібрати той, який найкраще проявить себе в конкретному господарстві. Цьогоріч виробник ще й розширив свій портфель, представивши чотири нові гібриди: «Альмера», «Мастак», «Вегас» і «Магнум»