Чим пересіяти ІМІ-стійкий озимий ріпак?08.04.2020

Весна гаряча пора для аграріїв.  Закриття вологи, підживлення озимини, посів ярих культур. І зазвичай до всіх цих завдань фермер готується заздалегідь.

А от якщо щось пішло не так.  Часто до нас телефонують  фермери, щоб підібрати яру культуру для пересіву озимої.  І звичайно кожен фермер в принципі знає чим він буде пересівати, зазвичай підбирають культури за принципом  - не тратитись сильно на посівний матеріал.

Але тут є один дуже важливий момент на який потрібно звернути увагу -   гербіцидна технологія.

А саме виробнича система “Clearfield”. 

Якщо Вам, наприклад, довелося підбирати культуру на пересів гібриду ріпаку озимого, стійкого до гербіцидів групи імідазолінонів, то для пересіву весною Вам обов’язково потрібно обирати  замінника, що теж має стійкість до ІМІ-гербіцидів.

В такому випадку оптимальним   вибором будуть гібриди соняшнику стійкі до гербіцидів групи імідазолінонів.

І тут є кілька переваг:

  • 1. Соняшник пізня ярова культура, ви встигаєте посіятись вчасно
  • 2. Соняшник одна з найрентабельніших культур, вирощувати соняшник економічно вигідно
  • 3. На ринку гібридів соняшнику, є багато посухостійких гібридів, що добре переносять посушливий клімат, який є актуальним в Україні наразі.
  • 4. І саме головне, що гібриди соняшнику, стійкі до гербіцидів групи імідазолінонів, не будуть пригнічуватись післядією гербіцидів, якими Ви обробляли ріпак восени.
 У лінійці соняшнику  компанії ВНІС  є високоврожайні  ранньостиглі гібриди соняшнику під Євро-Лайтнінг, витривалі до посухи  та мають гарний потенціал врожайності.

 Гібрид Євро — новий гібрид соняшнику селекції ВНІС для виробничої системи Clearfield.

Ранньостиглий гібрид інтенсивного типу. Період вегетації 100-105 днів. Має швидкий розвиток на початкових умовах вегетації. Пластичний до вирощування в різних грунтово-кліматичних зонах України.
Стійкий до A - G рас вовчку. Висока олійність 48 - 50%. Має високу масу тисячі та натуру зерна. Відзначається високою жаро- та посухостійкістю. Характеризується високою толерантністю до гербіцидів групи імідазолінонів та відстутністю зовнішніх проявів токсикації.

 Гібрид соняшнику Армагедон - це сучасний ранньостиглий гібрид соняшнику, стійкий до гербіцидів імідазолінонової групи.

Вегетаційний період 110 днів. Потенціал врожайності Армагедону сягає 5,3 т/га.  Генетично обумовлена стійкість до A-F рас вовчка, несправжньої борошнистої роси, а також активна реакція на добрива, стійкість до вилягання та посухостійкість особливо виділяють Армагедон серед інших гібридів.

Карлос 105 - ранньостиглий гібрид соняшнику, з вегетаційним періодом 105 днів.

Має добрі темпи  росту на початкових етапах розвитку, гнучкий до строків висіву. Потенціал врожайності соняшнику Карлос 105 сягає 5,0 т/га, середня врожайність складає 3,6 т/г. Гібрид вирізняється особливою посухостійкостю.

Карлос 115 - гібрид соняшнику інтенсивного типу, що характеризується високим потенціалом урожайності - на рівні 5,2 т/га.

Середню врожайність за роки випробування зафіксовано на рівні 3,7 т/га. Найбільшу віддачу  гібрид соняшнику Карлос 115 має на потужних родючих ґрунтах. Є середньораннім гібридом, із вегетаційним періодом 115 днів. Ще однією особливістю даного гібриду є висока облистяність, крупний і тонкий кошик. Карлос 115 вирізняється високим рівнем олійності – до 52% .